Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 132 επισκέπτες και κανένα μέλος

Χορηγοί

Επίσημοι Χορηγοί 2014-15

Δευτεραθλήτριες Α1 Γυναικών οι γυναίκες

Τη δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών κατέλαβαν τα κορίτσια μας αφού γνώρισαν την ήττα στον τελευταίο τελικό σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι για σχεδόν 30 λεπτά, με τον Ολυμπιακό να έχει τον έλεγχο του αγώνα, τον Φάρο όμως  να μην αφήνει τις «ερυθρόλευκες» να ξεμακρύνουν στο σκορ, όπως δείχνει το 13-18 του 10ου λεπτού και το 35-43 του ημιχρόνου. Στο τελευταίο τρίλεπτο, όμως, οι «ερυθρόλευκες», πάτησαν γκάζι και με  επιμέρους σκορ 2-13, μπήκαν στην τελευταία στροφή του αγώνα, με προβάδισμα 14 πόντων (51-65). Η ομάδα μας δεν κατάφερε να επιστρέψει εκ νέου στο παιχνίδι έτσι, το τελικό 59-86 έδωσε το πρωτάθλημα (το τρίτο συνεχόμενο) στον αήττητο Ολυμπιακό. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια τους coaches καθώς και σε όλους τους ανθρώπους γύρω απ΄αυτή την ομάδα για την εκπληκτική φετινή τους πορεία. ΜΠΡΑΒΟ!!!

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 35-43, 51-65, 59-86

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Γκριτζά 1, Καλογήρου, Γούναρη 3, Παπαμιχαήλ 6, Μαγκλάρα 4, Καρακασίδου 2, Κεχαγιά 8, Διέλα 3, Τζόνσον 21, Ουόλκερ 15, Αλεξανδρίδου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μίσσας): Μάζιτς 12, Σταμάτη, Σπυριδοπούλου 5, Χατζηνικολάου 4, Κοσμά, Μάλτση 23, Μπαλτά, Χαλιβέρα 2, Σωτηρίου 1, Άντερσον 27, Μακόλι 5.