Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 76 επισκέπτες και κανένα μέλος

Χορηγοί

Επίσημοι Χορηγοί 2014-15

Α1΄Γυναικών Φάρος Κερ.-Αθηναϊκός 82-65

Η ομάδα μας πήρε νικηφόρα και την 12η "στροφή" της Α1 Γυναικών, καθώς νίκησε με 82-65 τον Αθηναϊκό και αύξησε σε 2 βαθμούς την απόσταση που την χωρίζει από τον Πανιώνιο παραμένοντας μόνη της στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Μετά το αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο (20-19) ανέβασε την απόδοσή της και πήγε στα αποδυτήρια έχοντας σε απόσταση 6 πόντων την ομάδα του Βύρωνα. Τα κορίτσια διατήρησαν το προβάδισμα στην τρίτη περίοδο ενώ ο Αθηναϊκός διατηρούσε  την επαφή του με το σκορ και παρέμενε στη διεκδίκηση της νίκης (52-46, 30'). Το τέταρτο δεκάλεπτο όμως άνηκε στην ομάδα μας αφού κάνοντας επιμέρους σκόρ 30-19 πήρε 82-65 τη νίκη, η οποία ήταν έκτη συνεχόμενη.
Φάρος - Αθηναϊκός 82-65
Διαιτητές:Γρίβα – Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 20-19, 38-32, 52-46, 82-65
Φάρος Κερατσινίου(Λειβάδης): Γκριτζά 4 , Καλογήρου, Γούναρη 9(3), Παπαμιχαήλ 7(10 ριμπ.) , Μαγκλάρα 11(6 ασ.), Κεχαγιά 13(3 τρ, 4 ασ.), Δίελα 5(1), Τζόνσον 18(15 ριμπ.), Γουόκερ 15, Καρακασίδου , Αλεξανδρίδου , Παπαδοπούλου.
Αθηναϊκός(Γκουζίνη): Τζανετάτου 2, Στούπα 11(1), Τραγούλια, Δορδοκίδη, Κόνιαλη 15(2), Λιτλ 5 , Μαργαρίτη, Σλούκα 5(1) , Σουάν 4 , ΜακΚέι 23(3).